Plebania
Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato

            diecezja kaliskaopiekunradio rodzinadom-jozefa-logo-stopka

W duchu nowej ewangelizacji

SNE logo miniW niedzielę 6 października gościliśmy w parafii na wszystkich Mszach św. naszego parafianina ks. Dominika Wodniczaka wraz z grupą świeckich ewangelizatorów. Ks. Dominik tłumaczył czym jest Nowa Ewangelizacja i dlaczego wzywa do niej papież Franciszek, objaśniał Słowo Boże przewidziane na ostatnią niedzielę oraz zaprosił wszystkich na Forum Nowej Ewangelizacji w Kaliszu w dniach 25 -26 października. Osoby towarzyszące mówiły o wierze, jej znaczeniu w swoim życiu.
Ks. Dominik Wodniczak jest aktualnie proboszczem parafii Św. Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim, zob. www.parafiapruslin.glt.pl oraz jest odpowiedzialnym za Szkołę Nowej Ewangelizacji Św. Rodziny. Podstawowe informacje znajdziemy na www.sne.kalisz.pl.
Jest także przewodniczącym Zespołu Koordynacyjnego ds. Nowej Ewangelizacji w Diecezji Kaliskiej, który powołał ks. bp Edward Janiak 18 kwietnia tego roku. Aktualnie jest organizatorem Forum Nowej Ewangelizacji Diecezji Kaliskiej w dniach 25 – 27 października w Kaliszu. Szczegółowy program znajdziemy na: www.nowaewangelizacja.org.pl. Bez wątpienia Forum jest godne uwagi ze względu na tematykę czy ludzi, którzy będą na nim przemawiać. Bo modlitwy reklamować nie trzeba. Warto zapoznać się z programem i … wybrać się do Kalisza!

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA

Logo-Promocja-rok świętego józefa

Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego ogłoszony przez papieża Franciszka będziemy przeżywać od 3 grudnia 2017 roku do 6 stycznia 2019 roku. Wszelkie informacje znajdziemy na stronie: www.rokjozefa.pl/
Św. Józefie módl się za nami!

I KOMUNIA ŚW. W ROKU 2018

I Komunia św. w naszej parafii przypada zawsze w drugą niedzielę maja. Dlatego w roku 2018
I Komunię św. przeżywać będziemy 13 maja 2018 roku o godz. 10.30!

Ks. Krystian Szenowski
Proboszcz

MODLITWA DO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA

imagesCAE87KE2Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 "TWÓJ BRZUCH - MOJA SPRAWA"

180 Twoj brzuch

„Mamusiu, to jest twój brzuch, ale to ja w nim jestem i to jest moje życie, nie decyduj za mnie.
Twój brzuch, ale moja sprawa, a nie twoja, co ja z tym życiem zrobię.”

Więcej …

NABOŻEŃSTWA MARYJNE W NASZEJ PARAFII

Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca
Każda pierwsza sobota miesiąca o godz.8.00

Różaniec Fatimski
Każdy 13 dzień miesiąca po Mszy św.

Różaniec w ciągu roku
W każdą niedzielę  przed Mszą św. o godz. 10.30

Różaniec w październiku
godz. 17.30 ( w tygodniu )
godz. 10.00 ( w niedzielę )

Nabożeństwa Majowe
Codziennie po Mszy św.; w niedzielę o godz. 15.30

PORZĄDEK MSZY ŚW.

 Msze św. w niedzielę

godz. 8.00, 10.30, 15.30
godz. 7.30, 9.00, 10.30
(w okresie wakacyjnym)

Msze św.
w dni powszednie

godz. 8.00
(w poniedziałki
oraz w czasie kolędy)
godz. 18.30
(w pozostałe dni tygodnia)
godz. 17.30
(w okresie zimowym)

LICZBA GOŚCI

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

LICZNIK ODWIEDZIN

Dzisiaj33
Wczoraj44
Wizyt w tygodniu77
Wizyt w miesiącu1133
Łącznie wizyt84019