Styczeń
Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato

            diecezja kaliskaopiekunradio rodzinadom-jozefa-logo-stopka

ABC Roku Miłosierdzia, cz. I

 • We wtorek, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież Franciszek rozpoczął Rok Święty - Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. W Bazylice św. Piotra zostały otwarte Drzwi Święte jako symbol otwarcia Bramy Miłosierdzia. Rok Miłosierdzia potrwa do uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w przyszłym roku, czyli do 20.11.2016 roku.
 • Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego w całym świecie chrześcijańskim poza Rzymem uroczysta inauguracja Jubileuszu Miłosierdzia nastąpi w III niedzielę Adwentu 13 grudnia, a jego zamknięcie 13 listopada 2016 roku.
 • W diecezji kaliskiej celebracja otwarcia Jubileuszu Miłosierdzia będzie miała miejsce w Kaliszu poprzez otwarcie symbolicznych Drzwi w katedrze. Następnie będzie celebrowana Eucharystia na rozpoczęcie Roku Świętego w naszej diecezji. Początek uroczystości o godz. 16.00 w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego u Ojców Jezuitów, skąd po krótkiej modlitwie wyruszy procesja do Katedry.
 • Rok Miłosierdzia przeżywać będziemy pod hasłem «Miłosierni jak Ojciec» (Łk 6,36)"
 • Oficjalnie Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia papież Franciszek ogłosił bullą „Misericordiae vultus” (Oblicze miłosierdzia) w bazylice watykańskiej w czasie Pierwszych Nieszporów Niedzieli Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia 2015 roku. Zamiar jego ogłoszenia wyjawił papież podczas nabożeństwa pokutnego w bazylice św. Piotra 13 marca 2015 r.
 • W liscie do abpa Rino Fisichella, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji papież Franciszek pisze: „Aby przeżyć i uzyskać odpust, wierni mają odbyć krótką pielgrzymkę do Drzwi Świętych, otwartych w każdej Katedrze i w kościołach wyznaczonych przez Biskupa diecezjalnego, a także w czterech Bazylikach Papieskich w Rzymie, na znak głębokiego pragnienia prawdziwego nawrócenia. Jednocześnie rozporządzam, by w sanktuariach, gdzie zostały otwarte Drzwi Miłosierdzia, i w kościołach, które tradycyjnie są uznawane za Jubileuszowe, była możliwość uzyskania odpustu. Ważne jest, aby ten moment był połączony przede wszystkim z Sakramentem Pojednania i uczestnictwem w Mszy św. oraz refleksją nad miłosierdziem. Konieczne będzie, by tym celebracjom towarzyszyło wyznanie wiary i modlitwa za mnie oraz w intencjach, które noszę w sercu dla dobra Kościoła i całego świata”.
 • W diecezji kaliskiej odpust jubileuszowy zgodnie z postanowieniem księdza biskupa Edwarda Janiaka będzie można uzyskać w następujących kościołach: katedra w Kaliszu, Konkatedra św. Stanisława B.M.
 • w Ostrowie Wielkopolskim, Bazylika św. Józefa w Kaliszu, Diecezjalne
 • Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu, Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu (O.O. Jezuici), Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp. i wszystkie kościoły parafialne pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego i Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także sanktuaria Maryjne z wizerunkiem koronowanym.
 • Najbliżej naszej parafii taki kościół znajduje się w Gorzycach Wielkich, gdyż jest pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W Roku Jubileuszowym wszystkich kapłanów papież upoważnił do rozgrzeszania z grzechu aborcji osób, które jej dokonały, żałują tego z całego serca i proszą o przebaczenie. Mowa jest o tym w liście Ojca Świętego do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp. Salvatore Fisichelli z 1 września 2015 roku.

Numer na probostwo

62/733 18 85

 Kancelaria parafialna czynna:

środa 17.00 - 18.00
sobota 9.00 - 10.00
(ewentualne zmiany są podawane 
w ogłoszeniach)

I KOMUNIA ŚWIĘTA W ROKU 2023

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii
przeżywamy tradycyjnie
w drugą niedzielę maja:
14 maja 2023 roku
o godz. 10.30.

MODLITWA DO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA

imagesCAE87KE2Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 "TWÓJ BRZUCH - MOJA SPRAWA"

180 Twoj brzuch

„Mamusiu, to jest twój brzuch, ale to ja w nim jestem i to jest moje życie, nie decyduj za mnie.
Twój brzuch, ale moja sprawa, a nie twoja, co ja z tym życiem zrobię.”

Więcej …

NABOŻEŃSTWA MARYJNE W NASZEJ PARAFII

Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca
Każda pierwsza sobota miesiąca o godz.7.00

Różaniec Fatimski
Każdy 13 dzień miesiąca:
Różaniec Święty pół godziny przed Mszą Świętą
Msza Święta i procesja z figurą Matki Bożej

Różaniec w ciągu roku
W każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10.30

Różaniec w październiku
godz. 18.00 (w tygodniu)
godz. 10.00 (w niedzielę)

Nabożeństwa Majowe
Codziennie po Mszy Świętej; w niedzielę o godz. 15.30

PORZĄDEK
MSZY ŚWIĘTYCH:

 niedziele

8.00:
z udziałem młodzieży
10.30:
z udzialem dzieci
15.30

dni powszednie

od poniedziałku do soboty:

18.30
od wtorku do soboty:
7.00 i 18.30

 

w lipcu i sierpniu
w niedziele:
7.30, 9.00, 10.30
od poniedziałku do soboty:
18.30

 

 

LICZBA GOŚCI

Odwiedza nas 209 gości oraz 0 użytkowników.

LICZNIK ODWIEDZIN

Dzisiaj4
Wczoraj56
Wizyt w tygodniu130
Wizyt w miesiącu4
Łącznie wizyt224063