Marzec
Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato Logo-lato

            diecezja kaliskaopiekunradio rodzinadom-jozefa-logo-stopka

Zobaczyć otwarte ramiona Ojca

Rozpoczęliśmy Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Papież Franciszek zainaugurował go 8 grudnia otwierając Drzwi Święte w bazylice św. Piotra, a następnie przeszedł przez nie wraz z towarzyszącymi mu biskupami i kapłanami. Otwarte Drzwi Święte przypominają nam otwarte ramiona Miłosiernego Boga Ojca. Na pewno w dzisiejszym świecie nie brakuje tych, którzy tych otwartych ramion potrzebują. Które z powrotem przyjmują marnotrawnych synów, tulą do serca, przebaczają grzechy, obdarzają miłością, dają szansę na nowe życie i nie przekreślają człowieka. Znacznie mniej jest tych, którzy tak jak Bóg otwierają swoje ramiona do drugiego człowieka. Jubileuszowy Rok Miłosierdzia pragnie nam wszystkim uświadomić, że jest Ktoś kto zawsze czeka na człowieka, który pobłądził w życiu, aby go obdarować swoim miłosierdziem. Papież Franciszek właśnie po to ogłosił Rok Miłosierdzia, abyśmy to Miłosierdzie Boże zobaczyli i sami stawali się miłosierni wobec swoich braci. Już dziś możemy przejść przez Bramę Miłosierdzia podejmując trud nawrócenia i korzystając z sakramentu pojednania. Bo zaczynać trzeba zawsze od siebie. Napełnieni Bożym Miłosierdziem w Roku Miłosierdzia pamiętajmy o wszystkich grzesznikach. Prośmy dla nich o łaskę nawrócenia i pojednania z Bogiem. Takich ludzi nie brakuje nawet w naszych rodzinach. Rok Jubileuszowy jest także dla nas wszystkich szansą, abyśmy się pojednali między sobą, jeżeli zachodzi taka potrzeba oraz przebaczyli bliźnim ich grzechy lub prosili o przebaczenie. Nie jest to łatwe, ale w Roku Miłosierdzia naprawdę będą działy się cuda. Jezu ufam Tobie!

Numer na probostwo

62/733 18 85

 Kancelaria parafialna czynna:

środa 17.00 - 18.00
sobota 9.00 - 10.00
(ewentualne zmiany są podawane 
w ogłoszeniach)

I KOMUNIA ŚWIĘTA W ROKU 2023

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii
przeżywamy tradycyjnie
w drugą niedzielę maja:
14 maja 2023 roku
o godz. 10.30.

MODLITWA DO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA

imagesCAE87KE2Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 "TWÓJ BRZUCH - MOJA SPRAWA"

180 Twoj brzuch

„Mamusiu, to jest twój brzuch, ale to ja w nim jestem i to jest moje życie, nie decyduj za mnie.
Twój brzuch, ale moja sprawa, a nie twoja, co ja z tym życiem zrobię.”

Więcej …

NABOŻEŃSTWA MARYJNE W NASZEJ PARAFII

Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca
Każda pierwsza sobota miesiąca o godz.7.00

Różaniec Fatimski
Każdy 13 dzień miesiąca:
Różaniec Święty pół godziny przed Mszą Świętą
Msza Święta i procesja z figurą Matki Bożej

Różaniec w ciągu roku
W każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 10.30

Różaniec w październiku
godz. 18.00 (w tygodniu)
godz. 10.00 (w niedzielę)

Nabożeństwa Majowe
Codziennie po Mszy Świętej; w niedzielę o godz. 15.30

PORZĄDEK
MSZY ŚWIĘTYCH:

 niedziele

8.00:
z udziałem młodzieży
10.30:
z udzialem dzieci
15.30

dni powszednie

od poniedziałku do soboty:

18.30
od wtorku do soboty:
7.00 i 18.30

 

w lipcu i sierpniu
w niedziele:
7.30, 9.00, 10.30
od poniedziałku do soboty:
18.30

 

 

LICZBA GOŚCI

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

LICZNIK ODWIEDZIN

Dzisiaj4
Wczoraj58
Wizyt w tygodniu135
Wizyt w miesiącu1705
Łącznie wizyt228190